آشنایی با دبیر خانه

کمينه
تاریخ: 1391/09/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 141 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آشنایی با دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی الکترونیک

 آشنایی با دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی الکترونیک

 در اواخر سال 1383 و همزمان با شتاب پیشرفت های روزافزون فناوری‌های دیجیتال، دبیرخانه دائمی همایش روابط‌ عمومی الکترونیک با هدف فرهنگسازی در حوزه روابط عمومی الکترونیک، آشنایی بیشتر کارگزاران روابط عمومی با پیشرفت های فناور محور، و ارتقای عملکرد روابط عمومی ها از طریق بکارگیری ابزار و تکنیک های نوین ایجاد شد. بر این اساس مقرر شد دبیرخانه همایش برای تضمین کیفیت علمی اقدامات خود همواره از مشورت برجسته ترین اساتید و مدیران اجرایی حوزه روابط عمومی و فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره گرفته و برای انجام بهینه وظایف خود نسبت به تشکیل  کمیته های تخصصی اقدام کند. 

این دبیرخانه برای رسیدن به اهداف خود، برگزاری همایش های سالانه روابط عمومی الکترونیک، کارگاه‌های عملی، انتشار کتاب، مولتی مدیاهای آموزشی، انتخاب و تقدیر از اساتید پیشکسوت، انتخاب و تقدیر از اساتید پیشگام روابط عمومی الکترونیک، تقدیر از مدیران حامی توسعه روابط عمومی الکترونیک، تقدیر از دانشجویان و مقاله نویسان برتر در حوزه روابط عمومی الکترونیک، تولید ویژه نامه های مطبوعاتی، فعالیت مستمر سایت اطلاع رسانی دبیرخانه به نشانی www.eprcenter.ir و سایر اقدامات فرهنگی و علمی را در دستور کار خود قرار داده است.

در این همایش ها اصلی ترین موضوعات روزی که روابط عمومی ها با آن مواجه هستند مورد توجه دبیرخانه قرار گرفته و پس از تصویب توسط کمیته علمی، فراخوان مقالات همایش منتشر می شود. تا تاریخ تنظیم این گزارش، 7 دوره سالانه همایش روابط عمومی الکترونیک با حضور جمع کثیری از استادان، کارشناسان و مدیران روابط عمومی از سراسر کشور برگزار شده است. حضور و یا ارسال پیام مقامات رسمی بین المللی و كشور،  انعكاس وسيع رسانه اي، استقبال بسیار خوب حرفه‌ای های این حوزه و طرح جدیدترین مباحث توسط استادان و نفرات برتر فراخوان مقالات،از یک سو نیاز جامعه روابط عمومی به طرح مباحث روزآمد و از سوی دیگر اهمیت اقدامات دبیرخانه همایش را نشان می دهد. در 7 دوره همایش مذکور، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور(یک بار)، آیت الله هاشمی رفسنجانی(3بار)، محمد حسین صفار هرندی وزير وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي(یک بار)، محمدباقر قالیباف شهردار تهران(یک بار) ، رؤسای وقت انجمن جهانی روابط عمومی(2بار) و پروفسور یحیی کمالی پور رئیس انجمن جهانی ارتباطات(4 بار) به این همایش پیام داده اند. همچنین حضور و سخنرانی پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران در 6 دوره از این همایش (یک دوره به دلیل بیماری، امکان حضور فراهم نشد) موجب غنا و اعتبار این همایش شده است.
از سوي ديگر تلاش كميته علمي همايش براي دعوت از اساتيد و فعالان ممتاز روابط‌عمومي به منظور سخنراني و قرائت مقالات علمي، باعث شده شركت‌كنندگان با آخرين تحقيقات و پژوهش هاي انجام شده در حوزه روابط عمومي الكترونيك آشنا شوند. در طول این سال ها اساتیدی چون پروفسور کاظم معتمدنژاد، پروفسور یحیی کمالی پور و استاد علی میر سعید قاضی به عنوان اعضای شورای مشورتی و دکتر محمد سلطانی فر، دکتر سعیدرضا عاملی، دکتر یونس شکرخواه، دکتر داود زارعیان، دکتر علی اصغر محکی، دکتر شهیندخت خوارزمی ، دکتر حمید ضیایی پرور و دکتر محمد مهدی فتوره چی به عنوان اعضای کمیته علمی و امیر عباس تقی پور به عنوان دبیر همایش با دبیرخانه دائمی که در محل شرکت روابط عمومی و تبلیغات هفت تبلیغ مستقر است همکاری داشته اند.
-         نخستين همايش روابط‌عمومي الكترونيك با حضور بيش از 500 استاد، كارشناس و مدير روابط‌عمومي، روزهاي 11 و 12 مهرماه 84 در مركز همايش‌هاي مؤسسه اطلاعات برگزار شد. در این همایش که نخستین تجربه محسوب می شد 20 نفر از اساتيد و صاحب‌نظران داخلی و خارجی عرصه روابط‌عمومي و فناوری اطلاعات و ارتباطات به ارائه مقاله و بحث و بررسي پيرامون روابط‌عمومي الكترونيك پرداختند.
-         دومين همايش روابط‌عمومي الكترونيك همزمان با روز جهاني ارتباطات و اولین سال درج روز ملي روابط‌عمومي در تقویم رسمی کشور در تاریخ 27 اردیبهشت 1386 برگزار شد.  موضوع اصلی مقالات این همایش، اعتماد به فناوری های نوین بود. این همایش در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد.
-         سومين همايش روابط‌عمومي الكترونيك با حضور بيش از 500 نفر از استادان، مديران، كارشناسان و دانشجويان اين حوزه صبح روز پنج‌شنبه 26 ارديبهشت‌ماه 87 در هتل المپيك تهران و با موضوع استقرار نظام روابط‌عمومي الكترونيك برگزار شد. آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در پيام خود به سومين همايش روابط‌عمومي الكترونيك تأکید كرد: انتظار از روابط‌عمومي برنامه‌ريزي، تصميم‌سازي، تصميم‌گيري و ارائه راه حل است. محمد حسین صفار هرندی وزير وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي نیز در پیام خود ، توسعه‌ روابط‌عمومي الكترونيك را يك الزام غيرقابل انكار دانست. رابرت گروپ، رئيس وقت انجمن جهاني روابط‌عمومي نيز در پيامي به سومين همايش روابط‌عمومي الكترونيك گفت: من موضوع همايش شما را تحسين مي‌كنم و اميدوارم كه مقالات و سخنان شما گيرا و سازنده باشد.
-         «روابط‌عمومی الکترونیک در جامعه اطلاعاتی» موضوع چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک بود که همزمان با 27 اردیبهشت 1388، با حضور بیش از 500 نفر از استادان، مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی‌های سراسر کشور برگزار شد. از میان مسؤولان ارشد کشور، دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور اسلامی ایران، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان رهبری و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران به این همایش پیام دادند ضمن آنکه دکتر عبدالله جاسبی، رییس وقت دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در مراسم تقدیر از دکتر شهیندخت خوارزمی -استاد پیشگام روابط‌عمومی الکترونیک- به محل برگزاری همایش آمد و سخنانی نیز ایراد کرد. در چهارمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک حضور اساتید مسلم علوم ارتباطات و فناوری‌های نوین چشمگیر بود؛ ضمن آنکه پروفسور یحیی کمالی‌پور، رییس ایرانی دپارتمان ارتباطات و هنرهای زیبای دانشگاه پوردو آمریکا نیز پیامی به این همایش ارسال کرده بود. همچنین در بخش جنبی این همایش نمایشگاه تخصصی روابط‌عمومی با محوریت روابط‌عمومی دیجیتال برگزار شد. رییس‌جمهور در پیام خود ايجاد ارتباطات متقابل و تأمین فضا و مجال براي انعكاس آراء شهروندان، ضامن بقاء و رشد نظام‌ها دانست. همچنین شهردار تهران در پیامی به چهارمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک تأکید کرد‌: حرکت به سوی استقرار روابط‌عمومی الکترونیک، تنها یک تغییر صوری و ظاهری نیست بلکه تحولی است که فلسفه روابط‌عمومی را هدف قرار داده و آن را در جهت شفاف و پاسخگو نمودن تمام اجزای سازمان در برابر مردم مهیا می‌سازد 
-         پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک با موضوع «روابط‌عمومی الکترونیک؛ روابط‌عمومی کاربردی» برگزار شد. این همایش 28 اردیبهشت ماه 89 با حضور اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس‌جمهور، دکتر علی زارعی نجفدری، مشاور رییس‌جمهور، علیرضا کریمی، مدیرکل وقت تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بیش از 500 نفر از اساتید، مدیران و کارشناسان این حوزه برگزار شد. نمایشگاه تخصصی روابط‌عمومی‌ها نیز  در کنار محل برگزاری پنجمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک برپا شد.
-         «روابط‌عمومی حرفه‌ای الکترونیک و ارتباطات مؤثر» موضوع اصلی ششمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک بود که با حضور دکتر رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمع کثیری از استادان، مدیران، کارشناسان روابط‌عمومی و اعضای هیئت‌مدیره انجمن‌های روابط‌عمومی ایران و متخصصان روابط‌عمومی، روز 31 اردیبهشت‌ماه 1390 در هتل المپیک تهران برگزار شد . در ششمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک، پیام ریچارد لینینگ، رئیس انجمن بین‌المللی روابط‌عمومی توسط غلامرضا کاظمی دینان از مدرسان و پیشکسوتان این حرفه قرائت شد.
وی در بخشی از پیام خود تأکید کرده بود: گفته می‌شود در دنیا دو چیز هست که تردیدی نسبت به آنها وجود ندارد: مرگ و مالیات‌ها که برای فعالان روابط‌عمومی شما می‌توانید «روابط‌عمومی الکترونیک» را نیز به آن اضافه کنید.
پروفسور یحیی کمالی‌پور رییس انجمن جهانی ارتباطات نیز در بخشی از پیام خود به این همایش که توسط فرهاد سپه‌رام، از پیشکسوتان روابط‌عمومی در ایران قرائت شد گفت: ایران در مسیر روابط‌عمومی الکترونیک، موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده است.-         هفتمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های حرفه‌ای سالانه مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی کشور، با موضوع بررسی «روابط‌عمومی الکترونیک؛ تجارب و کارکردها» روز 25 اردیبهشت‌ماه 1391در هتل المپیک تهران برگزار شد.
استادان تقدیر شده در همایش های سالانه روابط عمومی الکترونیک
1-     پروفسور کاظم معتمدنژاد در نخستین همایش روابط عمومی الکترونیک در سال 84
2-     دکتر مهدی محسنیان راد در هفتمین همایش روابط عمومی الکترونیک در سال 91
استادان دریافت کننده عنوان «استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک»1-     دکتر یونس شکرخواه، استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک در سال 86
2-     دکتر سعید رضا عاملی، استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک در سال 87
3-     دکتر شهیندخت خوارزمی، استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک در سال 88
4-     دکتر محمد سلطانی فر، استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک در سال 89
5-     دکتر داود زارعیان، استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک در سال 90
کتاب‌های منتشر شده توسط دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی الکترونیک که با همکاری انتشارات سیمای شرق و یا ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است 16 عنوان را شامل می شود.
کد: 1445
نویسنده خبر: دبیرخانه همایش روابط عمومی الکترونیک
[HASIMAGES]
 
تصاویر مرتبط
[IMAGES]
[/HASIMAGES]
امتیاز بندی

 
 
 
ورود به سايت